Ak Parti Tokat ve ilçeleri Aday Adayları Listesi

Ak Parti Tokat ve ilçeleri Aday Adayları Listesi
Bu haber 2013-11-19 21:14:00 eklenmiş ve 3269 kez görüntülenmiştir.

Ak Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat genelinde toplam 126 kişinin belediye başkanlığı için aday adayı başvurusunda bulunduğunu söyledi.
 

Ak Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat genelinde toplam 126 kişinin belediye başkanlığı için aday adayı başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Eroğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında partisinde aday adaylığı müracaatlarının   31 Ekim tarihinde sona erdiğini söyledi.

Eroğlu ‘’1 Ekim tarihinde başlatmış olduğumuz resmi süreç dün itibariyle (31 Ekim)  özellikle belediye başkan aday adaylıklarıyla ilgili olarak resmi anlamda son bulmuş durumda.  Gerek İl genel meclis üyeliği adaylığı, gerekse belediye meclis üyeliği aday adaylığı sürecini1 Aralığa kadar uzattık. Partimiz merkez yoklaması ile adaylarını belirleyecek olan bir partidir. Yapacağı çalışmalar neticesinde genel merkezimizin Başbakanımızın yapacağı değerlendirmeler sonucunda bizler adaylarımızı hep beraber görmüş olacağız. Biz bu seçimlerde daha fazla nasıl bir oy alırız. Nasıl partimizi daha iyi temsil ederiz. Bunu gayreti içersinde olacağız. Genel merkezimizde çalışmalarını bu doğrultuda çalışıyor’’dedi.

126 Aday Adayı Başvurdu

Tokat merkez olmak üzere ilçe ve beldelerde toplam 126 aday adayı olduğunu ifade eden Eroğlu  ‘’1 il 11 ilçemiz ve 24 beldemiz toplamda 36 noktada bizlere gelen müracaatları toplam ifade edecek olursak, İl belediyemize aday adaylığında toplam 13 arkadaşımız başvurdu. 11 ilçemizde 64 arkadaşımız bize aday adayı olarak başvurdu. Yine bununla beraber 24 beldemizde ise toplam 49 tane aday adayımız bizlere aday adayı olmak için başvurdular. Tokat merkezde, Abdulhamit Coşkun, Adem Dizer, Adnan Çiçek, Erdal Güler, Ferhat Dal, Hakan Altunöz, Hüseyin Gülsün, İbrahim Bülbül, Metin Polat, Mustafa Boyraz, Recep Uyanık, Sinan Türk ve Yahya Aktaş olmak üzere 13 tane arkadaşımız İl Belediye Başkan aday adayı olma anlamında bizlere müracaatta bulundular. Almus ilçemizde Hasan Hüseyin Aykan ve Hayri Uçar isimli 2 arkadaşımız, Artova ilçemizde Abdullah Öztürk, İbrahim Kılıç, Lütfi Yalçın ve Mehmet Ali Demir isimli arkadaşlarımız. Başlıçiftlik ilçemizde Ahmet Kapusuz, Fazıl Şen, Murat Tuncel ve Tahsin Demir isimli 4 arkadaşımız. Erbaa ilçemizde toplam 5 aday adayımız var. Bunlar sırasıyla Abdulkadir Uzunöz, Mehmet Karaca, Hüseyin Yıldırım, Mehmet Ateş ve Mustafa Kök isimli arkadaşlarımız. Niksar’da 12 tane aday adayımız var. Alim Taşmektepligil, Duran Kaya, İdris Şahin, Kemal Yılmaz, Mahmut Özdemir, Nihat Yılmaz, Sadullah Karataş, Salih Güler, Ufuk Kayayurt, Özdilek Özcan, Yılmaz Ateş ve Yusuf İlker isimli 12 tane aday adayı arkadaşımız var. Pazar ilçemizde de Cemalettin Koçak, Erdoğan Yılmaz, Şerafettin Pervanlar, Ufuk Doğan arkadaşlarımız. Reşadiye ilçemizde ise 8 arkadaşımız müracaat etti.  Bunlar, Aslı Gülhan Bek, Celal Şahin, Gültekin Yiğit, Hakan Yiğit, Metin Otyakmaz, Talip Çetin, Zekeriya Yılmaz arkadaşlarımız. Sulusaray ilçemizde 4 tane aday adayı arkadaşımız var. Bunlar Halil Demirkol, Mahmut Güvener, Mehmet Yanbakar, Necmettin Coruk arkadaşlarımız. Turhal ilçesinde, Abdullah Ay, Ali Gözen, Betül Kılınç, Duran Evren, Erol Bal, Mehmet Yıldız, Mehtap Yanıkdemir, Murat Özçetin, Mustafa Yılmaz, Nazif Yılmaz, Orhan Yaylı, Ömer İpek, Serkan Çetin Taş, İzzet Bozduman ve Yılmaz Bekler arkdaşlarımız olma üzere toplam 15 aday adayımız var. Yeşilyurt ilçemizde 2 arkadaşımız başvuruda bulundu. Bunlar Kazım Misafir ve Süleyman Erdir arkadaşlarımız. Zile ilçesinde ise, Dursun Kocaman, Lütfi Vidinel, İbrahim Bozdağ ve İbrahim Akpınar arkadaşlarımız. İlçedeki aday adaylarımızda bu şekilde’’ dedi.

Hedefimiz tüm noktalarda seçimleri almak

Ak Partinin hedefinin alabileceği tüm noktalarda seçimleri alma üzerine çalışmalarını yaptıklarını kaydeden Eroğlu ‘’Bugün 1 ilimiz 11 ilçemiz ve 24 beldemizde, bizler Ak Parti belediyesi ile şuanda devam eden belediyelerin tekrar Ak Parti belediyesi olarak devam etmesini, olmayan yerlerde de Ak Parti belediyesi ile tanıştırmak için büyük bir gayret içerisindeyiz. Hedefimizi koyduk. Bu hedef doğrultusunda tüm ilçeleri almak. Bizim en başlıca hedeflerimizde bir tanesi.  İddia ediyorum bunu bugün Tokat’ta hedef koyabilecek başkada bir partinin koyacağına inanmıyorum’’.

Temayül yoklaması 16 – 17 Kasım’da  

Temayül yoklamalarının 16 – 17 Kasım’da yapılacağını söyleyen Eroğlu ‘’ geçen hafta büyük şehirlerden 14 tanesinde temayül sonuçları yapıldı. Ve bunlar ile alakalı çalışmalar bitti. Ayın 16 veya 17’sin de büyük şehir olmayan 51 şehirde de temayül çalışmaları yapılmış olacak. Her zaman söylüyoruz.  Temayül tek başına bir faktör değildir. Faktörlerden bir tanesidir. Bazen böyle yanlış bir kanıda oluşabiliyor. Yani 1’nici olan kesin adaymış gibi. Ya da sonuncu olan hiç aday olmayacakmış gibi. Bunun böyle olmadığını ifade etmek istiyoruz’’ dedi.

Şu an il başkanıyım

Başkan Eroğlu, Tokat Belediye Başkan Aday Adayı olacağı yönündeki çeşitli söylemlerle ilgili sorulara, ''Ben de sizler gibi basından takip ettim. Şuan il başkanıyım, sizlere il başkanı olarak beyanat verdim. Ben Başbakanımı, partimi çok seviyorum. Bu görevi gönülden içimden geldiği gibi yüksünmeden büyük bir gayretle gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyorum. Çalışmak istiyorum. Önemli olan bu geminin içerisinde olmak. Ne görev olursa olsun sonuçta bizler burada il başkanı olarak bu görevi sürdürüyoruz. Cenab-ı Allah`ın takdiri. Kaza ve kadere inanan insanlarız'' diye konuştu.


ETİKETLER : ak parti aday adayları listesi 2014 yerel seçimler ak parti açıklanan liste mülakata girenler temayüle giren aday adayları listesi ak parti liste tokat aday adayları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm haber yorumlarını okumak için tıklayın.
Diğer Seçim 2014 haberleri

Yazarlar

Anket
63. Koalisyon Hükümetini hangi partiler, nasıl kurmalı?
AK Parti - CHP
AK Parti - MHP
AK Parti - HDP
CHP - MHP - HDP
CHP - MHP (HDP Dışarıdan Destekli)
CHP - HDP (MHP Dışarıdan Destekli)
CHP (MHP ve HDP Dışarıdan Destekli)
Erken Seçim Yapılmalı
GÜNDEM
Meb Oyunlar
Üniversite Haberleri
Işid Teör Örgütü
Facebook
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Süper Lig
Maç Sonucu
SİYASET
Findeks kredi notu
Cumhurbaşkanı
Ahmet Davutoğlu
Tayyip Erdoğan
GÜNCEL
Seçim Anketleri
Mobil Site
Öğretmen Ataması
Altın Döviz
HABER
Son Haber
Eğitim Haberleri
Son Dakika Haber
Personel İlanları
MEDYA
Gazete Manşetleri
Survivor All Star
Medya
Gazete Tirajları
MAGAZİN
Program Reytingleri
Nihat Doğan
Nur Yerlitaş
Haber Sitesi46MEDYA

SON DAKİKA HABERLER

 Mobil Android Mobil IOS Mobil

Seçim Anketi İyad Üyesi İhlas Haber Ajansı Sanal Basın Güvenli İnterneti Destekliyoruz